недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Божиќна магија во Будимпешта, трамваи украсени со 30.000 светилки

Градските власти на еден од најубавите европски градови, Будимпешта, решија на граѓаните и на туристите да им пружат уникатно божиќно доживување додека се возат во трамваите.

tramvajjjj

Поврзани вести

Од деветти декември до шести јануари три трамваи ќе бидат украсени со над 30.000 светилки.

Оваа магична традиција низ улиците на Будимпешта започнала уште во 2009 година, а оттогаш важи за една од најомилените туристички атракции на сите посетители, посебно на новогодишните празници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести