понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

ФОТО: Божикните светилки го осветлија Лондон

SVETILKI

Последни вести

Илјадници луѓе се собраа во лондонската „Риџент Стрит“ за да ги видат познатите лондонски божикни светилки.

SVETILKI1

Прекинувачите на сијаличките ги запалија британските поп ѕвезди, членови на групата Take That,  членката на Spice girls Ема Бантон и тинејџереската ѕвезда Јунион Џеј.

SVETILKI2

Лондонската „Риџент Стрит“ е една од најпознатите места за шопинг, а божикното светлосно шоу  ја следи темата на американскиот филм Ноќ во музејот – тајна гробница.

Најчитани вести