петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Фото: Братот на Рама на Фејсбук се пофали со знамето

ediramaslik (1)

Последни вести

Олси Рама, братот на Албанскиот премиер за кого српските медиуми пренесоа дека со далечинско го управувал леталото со кое на стадионот на ЈНА се вееше знамето на голема Албанија истото знаме и претходно го промовирал на социјалните мрежи.

На неговиот Фејсбук профил токму тоа знаме е поставено на местото каде што стои профилна слика.

Се работи за исто знаме или иста слика на голема Албанија на која е поставена мапа со Српски, Црногорски и Македонски територии.

Братот на Олси , албанскиот премиер Еди во порака на Твитер ги обвини Српските соседи за инцидентот во Белград и индиректно го одбрани својот брат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести