среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 32

ФОТО: Бремената Кејт Мидлтон во најубаво издание досега!

kejt

Последни вести

Принцезата Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, кои се во посета на Њујорк, присуствуваа на свечената добротворна вечера на годишнината на шкотскиот Универзитет Св. Ендрус, која се оддржа во Музејот на уметност Метрополитен.

kejt1

Принцот Вилијам и Кејт во оваа прилика донираа по 10 илјади долари. Војвотката блескаше во раскошен вечерен син фустан и дијамантски обетки. Иако е во петиот месец од бременоста Кејт изгледаше совршено грациозно.

Перфектно соодветните високи потпетици, дијамантските обетки и вереничкиот прстен само ја подобрија нејзината величенствена појава.

kejt2

Кралскиот пар последниот ден од нивниот престој во Њујорк го искористија за да го посетат и меморијалниот центар 11. септември и да оддадат почит за жртвите кои настрадаа во терористичкиот напад во 2001. година. Тие исто така ја посетија и Фондцијата „Сити кидс“, која се занимава со едукација на младите.

Најчитани вести