петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Фото: Бритни Спирс со нов имиџ

britni-spirs-1411671985-48530

Последни вести

Познато е дека кога жените се незадоволни сакаат да променат нешто на себе, а обично прва на удар секогаш им е фризурата.

Дали поради раскинувањето на веридбата или причината е нешто друго, пејачката Бритни Спирс се одлучила на овој чекор и драстично ја скратила својата коса.

Со новиот изглед Спирс ги изненадил сите присутни на отворањето на нејзината нова продавница за долна облека во Германија.

Иако има само 32 години, со оваа фризура, модните критичари оценија дека ја прави многу постара и дека воопшто не и прилега.

Ниту тоа што носела елегантно бело одело и чипкаста секси кошула не можело да го одвлече вниманието на посетителите од прмената која ја направила.

britni-spirs-1411672149-48538

britni-spirs-1411672102-48536

britni-spirs-1411672064-48534

britni-spirs-1411672026-48532

britni-spirs-1411671985-48530

britni-spirs-1411671879-48528

britni-spirs-1411671809-48526

britni-spirs-1411671772-48524

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести