петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ФОТО: Брутално, си ја отсекла тетоважата, па му ја пратила на поранешното момче

tetovaza

Поврзани вести

Гневна британка тетоважата посветена на момчето кое ја оставило ја исекла со скалпел и му ја пратила.

Дваестет и шестгодишната Торз Рејнолдс му се одмаздила на момчето кое ја изневерувало на најможниот морничав начин.

Торз мислела дека нејзиното момче, со кое била во врска две години, Стјуарт„Чопер“ Меј раскинал со неа бидејќи се преселил на Алјаска за да ја работи професијата од соништата.

Таа дури со солзи го испратила на аеродром.

Но, само една недела подоцна, таа ја дознала вистината која и го скршила срцето. Тој не заминал на Алјаска, туку се преселил кај жената со која ја изневерувал во последните шест месеци.

Torz Reynold's took bloody revenge by removing a tattoo of her cheating ex-boyfriendís name with a scalpel. She then sent the severed skin to him by post

Затоа, тетоважата на нејзината десна подлактица  која нему му ја посветила си отсекла со скалпел, а потоа му ја пратила преку пошта. И биле потребни час и половина да ја исече кожата на кое бил врежан неговиот прекар. Потоа, ја ставила во тегла, ја декорирала со машничка и по брза пошта му ја испратила на момчето за кое верувала дека е нејзината сродна душа.

Miss Reynolds spent an hour and a half carefully slicing the skin around this tattoo from her arm

Torz Reynolds took bloody revenge by removing a tattoo of her cheating ex-boyfriend's name with a scalpel. She then sent the severed skin to him by post

Таа изјавила дека тоа било болно, но чувствува дека со тој ритуал го избришала Чопер од нејзниот живот.

Gruesome: Here is the sliver of skin Miss Reynolds sliced off her arm

Miss Reynolds reckons that people take what she did too seriously: 'At the end of the day, it's only skin and it will grow back'

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести