сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Бугарска манекенка го освои Кристијано Роналдо

model

Последни вести

Познатиот фудбалер Кристијано Роналдо избра уште една убавица од „излогот на Инстаграм“, која веќе има искуство со спортисти.

Како што објави „Мирор“, нова мета на Роналдо е бугарскиот фото-модел Николета Лозанова.

Лозанова 2

Фудбалерот наводно контактирал со убавата Бугарка откако видел нејзини фотографии на Инстаграм, па таа сега секој викенд патувала во Шпанија на средби со него.

Инаку, Николета има и претходни љубовни искуства со спортисти. Таа минатата година се раздели од бугарскиот фудбалер Валериј Божинов, а се шпекулираше дека „се вмешала“ во врската на тенисерите Григор Димитров и Марија Шарапова, што било и причина за нивно разидување.

Лозанова 3

Очигледно, по секси Колумбијката со кој неодамна беше виден, Роналдо сега ја прошири потрагата по убавици и на Балканот.

Најчитани вести