сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

(ФОТО) Цеца запеа на свадбата на Жељко и Јована

zeljko

Последни вести

Јована (33) и Жељко Јоксимовиќ (42) во брак се речиси две години, но во неделата одлучија да се венчаат во црквата Св. Александар Невски во Белград.

zeljko 1

Водителката која не ја тргна насмевката од себе, блексаше во долга бела венчаница со вел, кој ја креираше Дарко Костиќ.

jelena tomasevic

Најважен гостин беше нивниот четиримесечен син Коста, кој во црквата го внесе Жељко, а во прегратките на неговата мајка се најде кога церемонијата заврши. Ова беше првпат тие го да покажат синот на новинарите.Пред црквата најпрво пристигнале кумовите, но и семејствата на младенците.

ceca1

По церемонијата, младоженците излегле на споредниот влез на црквата и заминале во ресторан каде што на веселбата ги пречекале сватовите.

cedomir

„Мислам дека Јована и Жељко ова го организираа за добро да си поминат со своите пријатели. Ќе им посакам се најдобро, но зошто и да не запеам,“ изјавила Цеца пред влезот во ресторанот.

dragan bjelogrlic

Меѓу гостите биле Лепа Брена, Јелена Томашевиќ, Иван Босиљчиќ, Чедомир Јовановиќ, Драган Бјелогрлиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести