Магазин

(ФОТО) Цеца запеа на свадбата на Жељко и Јована

(ФОТО) Цеца запеа на свадбата на Жељко и Јована

Јована (33) и Жељко Јоксимовиќ (42) во брак се речиси две години, но во неделата одлучија да се венчаат во црквата Св. Александар Невски во Белград.

zeljko 1

Водителката која не ја тргна насмевката од себе, блексаше во долга бела венчаница со вел, кој ја креираше Дарко Костиќ.

jelena tomasevic

Најважен гостин беше нивниот четиримесечен син Коста, кој во црквата го внесе Жељко, а во прегратките на неговата мајка се најде кога церемонијата заврши. Ова беше првпат тие го да покажат синот на новинарите.Пред црквата најпрво пристигнале кумовите, но и семејствата на младенците.

ceca1

По церемонијата, младоженците излегле на споредниот влез на црквата и заминале во ресторан каде што на веселбата ги пречекале сватовите.

cedomir

„Мислам дека Јована и Жељко ова го организираа за добро да си поминат со своите пријатели. Ќе им посакам се најдобро, но зошто и да не запеам,“ изјавила Цеца пред влезот во ресторанот.

dragan bjelogrlic

Меѓу гостите биле Лепа Брена, Јелена Томашевиќ, Иван Босиљчиќ, Чедомир Јовановиќ, Драган Бјелогрлиќ.