четврток, 22 декември 2016  |  Вести денес: 46

ФОТО: Целосно уништена Триумфалната порта во Скопје

ludilo-640x360

Последни вести

Демонстрантите на Зоран Заев и СОРОС попладнево целосно ја уништија Триумфалната порта во Скопје.

 

gocev-alek-n

Порта Македонија не е било какво спомен обележје, туку сублимат на македонската историја на едно место: антички обележја на македонската култура, македонски дејци и борци, егзодусот на Егејците, заседанието на АСНОМ, 8-ми септември…

Хулиганскиот удар на соросовите платеници помогнати од алабнското движење БЕСА врз ваквите историски и културни обележја е еднаков на удар врз историјата, корените и врз државата.

Најчитани вести