среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ФОТО: Четиригодишната дива во дизајнерски фустани од хартија

Дива од мали нозе...

malodevojce

Поврзани вести

Има само четири години, а е веќе од глава до пети е облечена во неверојатни фустани од врвни дизајнери, само има мала разлика, нејзините се направени од хартија.

Малата  Мајхем со мала помош од мама Енџи ги рекреира фустаните на познатите дизајнери само со хартија и селотејп.

Погледнете колку е умешна оваа мала дизајнерка. На социјалните мрежи е хит, а модните дикатори велат дека е пред неа е блескава кариера.

2D11796688-tm-mayhem-katyperry.blocks_desktop_medium

2D11796336-tm-mayhem-reddress.blocks_desktop_medium

2D11796335-tm-maven-jlawdress.blocks_desktop_medium

4-year-old-mayhem-marchesa

2D11796684-today-dress-designer-03.blocks_desktop_medium

2D11796685-today-dress-designer-02.blocks_desktop_medium

o-1643876-570 (2)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести