петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

ФОТО: Чикаго под мраз

Ледено доба во САД, Американците се смрзнуваат на минус 30 степени.

cikago

Поврзани вести

Во Чикаго, вчера беа измерени минус 31 степени Целзиусови, а мразот и студенилото го зафатија речиси целиот северноамерикански континент.

pilot

Пилотот Хенк Кејн, ја направил оваа неверојатна фотографија од Чикаго под мраз, во текот на лет од Вашингтон.

Во градот било толку ладно поради што поларна мечка од зоолошката градина Линколн беше префрлена во затворен дел.

cikago

Школи, фирми и згради на државна администрација се затворени, водоводни цевки замрзнати, авиони не летаат, возовите се запрени, а патиштата и тротоарите заледени.

Повеќе од 500 луѓе ноќта ја минаа во воз кој поради снежни наноси остана заглавен меѓу Детроит и Чикаго.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести