вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Фото: Чудо е што никој не почина во сообраќајката со Калиниќ

milan-kalinic-udes-saobracajna-nesreca-dzip-lend-rover-suzuki-u-kojem-je-bil-1422919347-613419

Последни вести

Чудно е како никој не е усмртен во сообраќајќата кога џипот „Ланд ровер“ налета на „Сузуки“ со унгарски државјани, а истиот е управуван од четириесет и две годишниот глумец и водител на ТВ Пинк, Милан Калиниќ, пишува во денешното печатенио издание, српски Курир.

Сведоците на сообраќајката која се случи во неделата напладне кај селото Дупци, кога Калиниќ со сопругата и двете деца се враќал од Копаоник, наведуваат дека „Сузукито“ е целосно сначкано и не им е јасно како никој од патниците кои се наоѓале во него не е погинат.

1mil.jpg500

2mil.jpg500

mil.jpg500

Најчитани вести