петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

ФОТО: Циклонот Талија корнеше дрвја во Куманово

1

Последни вести

Кумановскиот регион беше зафатен од силно невреме пропратено со поројни дождови кои поплавија подруми од згради. Силниот ветер откорнал неколку дрвја.

2

Најмногу штета имало на булеварот Октомвриска револуција, каде паднатите дрвја оштетиле неколку озила и скинале кабли на електрична и интернет мрежа.

Фото: kumanovonews.com

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести