петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ФОТО) Цветен тепих на плоштадот во Брисел

kilim

Последни вести

Големиот плоштад во Брисел, едно од најпосетените места во белгиската претстолнина прекриен е со огромен тепих со цвеќиња во боите на африканските такенини.

kilim 1

Белгиските цвеќари и одгледувачи на цвеќиња успеаја да направат цветен тепих од 750 илјади бегонии.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести