понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Дали би сакале да живеете во станот на вистинската Кери Бредшоу?

Станот на вистинската Кери Бредшоу во голема мера се разликува од станот што имавме можност да го видиме додека ја следевме ТВ серијата

stan-keri-naslovna

Поврзани вести

Станот на вистинската Кери Бредшоу во голема мера се разликува од станот што имавме можност да го видиме додека ја следевме ТВ серијата „Сексот и градот“. Погледнете ги фотографиите во прилог и запрашајте се дали би сакале да живеет во ваков стан.

Дали би сакале да живеете во станот на вистинската Кери Бредшоу?

Дали би сакале да живеете во станот на вистинската Кери Бредшоу?

Станува збор за далеку поголем, поотмен и полуксузен стан од оној во кој што живееше телевизискиот лик Кери Бредшоу.

Дали би сакале да живеете во станот на вистинската Кери Бредшоу?

Дали би сакале да живеете во станот на вистинската Кери Бредшоу?

Кендас Бушнел, попозната како авторка на книгите и култната телевизиска серија „Сексот и градот“ го продава станот во Њујорк по цена од 2, 65 милиони долари.

Дали би сакале да живеете во станот на вистинската Кери Бредшоу?

Дали би сакале да живеете во станот на вистинската Кери Бредшоу?

Гламурозното уредување на станот во голема мера соодветствува со ликот и делото на Кендас Бушнел која ликот за симпатичната и „луда за чевли“ Кери го креирала на основа на себе си.

Дали би сакале да живеете во станот на вистинската Кери Бредшоу?

Дали би сакале да живеете во станот на вистинската Кери Бредшоу?

Станот има пространа соба за дневен престој, елегантна трпезарија, кујна со ретро детали, тоалети и спална соба во која најголемо внимание привлекува големиот дрвен кревет.

Дали би сакале да живеете во станот на вистинската Кери Бредшоу?

Дали би сакале да живеете во станот на вистинската Кери Бредшоу?

Луксузниот дом во исто време делува и гламурозно и топло, ретро и модерно, додека вешто избраните детали совршено го следат уредувањето и стилот на мебелот.

stan-keri-7

Дали би сакале да живеете во станот на вистинската Кери Бредшоу?

Најчитани вести