сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Дали е ова дното на бесчуствителност и омраза кон македонската полиција?

tricko

Последни вести

Новинарот близок до СДСМ, Бранко Тричковски, вечерва го напиша многу невкусен статус на својот Фејсбук профил во однос на макдонските бранители кои денеска во Куманово храбро се бореа за својата татковина, а од кои тројца и ги положија своите млади животи, додека триесетина беа ранети. Во истовреме, додека тие се бореа, активистите, приврзаниците и членовите на СДСМ, партијата блиска на Тричковски, организираа протест во Скопје.

Проценете сами дали човекот е при здрава свест, и дали го допре дното, или може тој и повеќе?

Секој понатамошни зборови кажани во врска со ова се одвишни.

 

trickoFB

 

 

Најчитани вести