Магазин

ФОТО: Дали Ким ја копира војвотката Кејт?

ФОТО: Дали Ким ја копира војвотката Кејт?

И двете се познати, една по елеганцијата и хуманитарните акции, другата по провокативноста и скандалозното семејство, и на двете името им почнува на К, и двете станаа мајки ова лето…но, која го копира стилот на другата.

Little belters: Kate's plain jaket tones down her patterned mini dress   Little belters: Kate's plain jaket tones down her patterned mini dress

 

Британски Дејли Меил објави фотографии на кои се забележува дека старлетата Ким се обидува да го копира стилот и модните комбинации на војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон.

 

Golden girls: The Duchess shines brightest in a sunny yellow frock Golden girls: The Duchess shines brightest in a sunny yellow frock

И додека Кејт е елеганција во движење, секогаш пристојна и нежна, Ким се обидува во модните парчиња кои ги „позајмува“ од војвотката да го додаде својот печат на сексипил и провокативност. Можеби Ким успева да најде слични парчиња гардероба, но никогаш нема да успее да влезе во кралската палата и ќе остане само кралица на скандалите.

 

It's a toga party: But Kate's a more classical beauty  It's a toga party: But Kate's a more classical beauty

The gown princess: Kate demonstrates true elegance  The gown princess: Kate demonstrates true elegance

Battle of the brunettes: Kate's chestnut tresses versus Kim's raven locks  Battle of the brunettes: Kate's chestnut tresses versus Kim's raven locks