четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 16

(ФОТО) Дали сте виделе поголем коњ?

522324_konj-foto-profimedia_f

Последни вести

Линколн  има 3,6 метри и не е само најголем коњ во Британија, туку и во цела Европа.

Овој црн убавец секој ден јаде 24 јаболки и два големи купови моркови.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести