четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Дали верувате дека ова не се фотографии?

oko-300x300

Последни вести

Хозе Вергара, познат под уметничкото име Redosking е неверојатно талентирано 19-годишно момче кое црта хиперреалистички портрети. Неговите дела ќе ви го променат мислењето за обичните дрвени боици и нивниот потенцијал.

instagram.com/redosking

Хозе е роден во Мексико, а пораснал во Мадрид, а моментално живее во Тексас. Кога имал осум години, тој преживеал тешка сообраќајна незгода во која замалку ќе ја изгубел десната рака, пишува Хафингтон пост. Тоа би било огромен губиток, бидејќи неговите дела едноставно воодушевуваат.

instagram.com/redosking

instagram.com/redosking

instagram.com/redosking

instagram.com/redosking

instagram.com/redosking

instagram.com/redosking

Најчитани вести