сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Дали верувате дека ова не се фотографии?

Неверојтна уметност...направена само со дрвени боици

oko

Поврзани вести

Хозе Вергара, познат под уметничкото име Redosking е неверојатно талентирано 19-годишно момче кое црта хиперреалистички портрети. Неговите дела ќе ви го променат мислењето за обичните дрвени боици и нивниот потенцијал.

instagram.com/redosking

Хозе е роден во Мексико, а пораснал во Мадрид, а моментално живее во Тексас. Кога имал осум години, тој преживеал тешка сообраќајна незгода во која замалку ќе ја изгубел десната рака, пишува Хафингтон пост. Тоа би било огромен губиток, бидејќи неговите дела едноставно воодушевуваат.

instagram.com/redosking

instagram.com/redosking

instagram.com/redosking

instagram.com/redosking

instagram.com/redosking

instagram.com/redosking

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести