недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Дебакл на СДСМ во Куманово, излегоа само стотина активисти

kumanovo_protesti_thumb_medium500_375

Последни вести

Цело СДСМ му љубомори на градоначалникот на Куманово од редовите на СДСМ, Зоран Дамјановски – ЦИЦ за огромната, масовната посетеност на протестот кој денес го организираше во Куманово.

-Имено, за разлика од своите сопартијци во Кавадарци кои собраа 23 луѓе од кои тројца пензионери и 20 сеирџии пред кафеана, Циц собрал 134 луѓе меѓу кои имаше и насилници со фантомки од навивачката група “Кумани”. Страшно беше на протестот, за малку ќе паднеше владата кога тројцата навивачи на “Кумани” почнаа да ја пеат нивната навивачка песна, пишува порталот Инфомакс.

 

Најчитани вести