вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Дебарчани со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Иванов

1

Поврзани вести

 

 

Граѓаните на Дебар излегоа на вечерашниот митинг и им дадоа поддршка на ВМРО-ДПМНЕ и нивниот претседателски кандидат, Ѓорѓе Иванов.

Со развеани знамиња, граѓаните на Дебар покажаа дека ја поддржуваат програмата на ВМРО-ДПМНЕ, но воедно и вториот мандат на Иванов.

2

3

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести