среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

ФОТО: Дедо најпопуларен лик на Редит

dedo

Последни вести

Момче кое на Редит се потпишува како „DerekSchwendeman”  постави фотографија од својот дедо од 1950 година.

Фотографијата е направена пред неговиот дедо да биде испратен во Кореjа. Оваа крајно наивна фотографија постигна голема популарнот на оваа социјална мрежа затоа што дедото бил оценет како добар „фраер“.

Многумина му порачаа на корисникот кој ја постави фотографијата да му се заблагодари на својот дедо.

Најчитани вести