сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

(ФОТО) Дефиле под маски: Мерлин Монро, Дракула, Спајдермен, Чарли Чаплин и Жена Мачка

_DSC0063

Поврзани вести

Првоаприлско дефиле на маски, а во морето маскирани низ улиците на Скопје и Мерлин Монро, Грофот Дракула, Спајдермен, Чарли Чаплин и Жената Мачка.

Најпопуларните филмски херои на сите времиња се појавија на скопскиот маскенбал  како дел од промоцијата на најдобрата и, програмски, најбогатата дигитална телевизија Boom TV,  која во изминативе месеци ја надополни својата програма со неколку нови филмски канали.

_DSC0544            _DSC0016

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести