вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Фото: Делегации на МО и АРМ положија цвеќе пред споменикот на основачите на ВМРО

cveke500

Последни вести

По повод 23 Октомври, Денот на Македонската револуционерна борба делегации од Министерството за одбрана и Армијата на Република Македонија, денеска положија цвеќе пред споменикот на основачите на Внатрешната македонска револуционерна организација во паркот „Жена борец“ во Скопје.

Делегациите на Министерството за одбрана и на Армијата на Република Македонија беа предводени од министерот Зоран Јолевски и началникот на ГШ генерал потполковник Горанчо Котески.

1cveke500

3cveke500

4cveke500

6cveke500

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести