четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Демолирана канцеларијата на претседателот Иванов во Тетово

По народната канцеларија на претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов во Скопје, демолирана е и тетовската канцеларија.

Демолирање на канцеларијата на претседателот Иванов

Демолирање на канцеларијата на претседателот Иванов

Последни вести

По народната канцеларија на претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов во Скопје, демолирана е и тетовската канцеларија.

Со ќерамиди и бетон непознати лица утринава меѓу 5 и 5:50 часот ја демолирале канцеларијата на Иванов лоцирана на улица „Борис Кидрич“ во Тетово.

Демолирана народната канцеларија на претседателот Иванов во Тетово

Демолирана народната канцеларија на претседателот Иванов во Тетово

Од СВР Тетово информираат дека биле искршени изложните  и стаклата од влезната врата на канцеларијата, а пред и во внатрешноста на канцеларијата биле фрлени и неколку јајца.

-По наредба на јавен обвинител извршен е комплетен увид, оштетувањата се фотодокументирани и се преземаат мерки и активности за откривање на сторителите, соопштуваат од СВР Тетово.

Најчитани вести