четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

ФОТО: Демолирано училиштето „25 Мај“ во Сингелиќ

25-maj-singelik

Последни вести

Непознати сторители упаднале во училиштето „25 Мај“ и демолирале неколку училници.

Градоначалникот на општина Гази Баба Тони Трајковски на својот профил на Фејсбук објави фотографии од демолираното училиште и повика несовесните граѓани да се воздржат од вакво недолично однесување.

-Во време кога се прават напори за стабилизирање на состојбата на терен по поплавите кои направија голема штета на голем број домаќинства, во старото училиште “25 Мај” имаше упад од страна на несовесни лица кои оштетија голем дел од училишниот инвентар. Се упатува апел да не се прават дополнителни штети во ситуација кога треба да се помогне на најзагрозените жители од Гази Баба, апелира градоначалникот на Гази Баба.

toniiiiii

aaaaaaaa.jpg-700

 

Најчитани вести