сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ФОТО: Десет фотографии од отпади

avtomobili

Поврзани вести

Кога купуваме пијалок во стаклено шише, телефони, автомобили и многу други работи ретко помислуваме за нивното влијание врз околината.

cell phones

Додека нашето секојдневно купување не прави никаков проблем, кога ќе се собере сето тоа на едно место станува сосема необично.

Токму такви места се отпадите каде што се склади она што не’ ни е потребно повеќе, но овие фотографии се интересна можност да се погледне внатре од сосема поинаков агол.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести