четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 38

ФОТО: Десетици илјади Грци на плоштадот Синтагма

Десетици илјади Грци на плоштадот Синтагма

Десетици илјади Грци на плоштадот Синтагма

Поврзани вести

Десетици илјади Грци се собраа на плоштадот Синтагма во Атина за да протестираат против мерките за штедење и да ги охрабрат луѓето да заокружат „Не“ на престојниот референдум.

Десетици илјади Грци на плоштадот Синтагма

Десетици илјади Грци на плоштадот Синтагма

Раша тудеј“ во живо пренесува како во моментов изгледа атмосферата на плоштадот пред парламентот во Грција.

Претходно, како што пренесоа дел од медиумите на плоштадот дојде до судир помеѓу демонстрантите и полицијата.

 

Најчитани вести