петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ФОТО: Десетте најубави плажи на светот

9

Последни вести

Погледнете кои се десетте најуникатни плажи, според “Tripadvsor“ кои мора да ги посетите за да поверувате.

1. Скриена плажа, Мексико. До ова тајно место пливате низ темен тунел

1

2. Бањите, Британските Девствени Острови. Скриени базени сместени помеѓу величествени камења

2

3.Махо плажа, Кариби. Гледајте како авиони летаат над вашата глава. ако сакате авиони, адреналин, пиво и плажа ова е вистинското место да го посетите.

3

4. Брег на камења, Јужна Африка. Погледнете ја познатата пингвин колонија.Одлично место да се видат овие неодоливи мали животни.

4

5. Дрифтвуд плажа, Флорида, САД. Прекрасен поглед, тивка плажа за пешачење и уживање.

5

6. Стакло плажа Калифорнија, САД. Уживајте во шарени стаклени камења кои ја покриваат цела плажа

6

7. Лиаохе Делта, Кина. Поголем дел од Црвениот плажа е природен резерват и овде можат да се најдат птици преселници.

7

8. Златен Стаорец плажа, Хрватска, долга речиси 580 метри

8

9. Потковица Плажа, Бермуда. Уживајте во прекрасната вода и розовата песок

9

10. Јокулшарлон лагуна, Исланд.. Искуство со спектакуларни ледени плочи

10

Најчитани вести