недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ФОТО: „Дете“ за сите протести на Жерновски и СДСМ

vangelov1

Последни вести

Андреј Жерновски на денешната прес – конференција во која кажа дека граѓаните од Општина Центар не сакаат барокни фасади, ги користи истите луѓе кои СДСМ и самиот тој ги користат во сите досегашни опозициски протести.

Имено, како незадоволен граѓанин од Општина Центар се појави Владимир Вангелов. Тој е истиот човек кој се појавуваше во протестите на здружението АМАН, беше дел од таканаречените паркобрани, беше дел од тимот на Стево Пендаровски како и учесник во протестите за Љубе Бошкоски.

Очигледно новата улога на Владимир Вангелов е да се претставува како незадоволен граѓанин од Општина Центар, кој треба да се противи на новите фасади кои ги најави Град Скопје на улица Македонија.

vangelov4

vangelov2

vangelov5

vangelov6

vangelov7

vangelov3

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести