среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

ФОТО: Деветгодишно дете убива заложник на џихадистите

ISIS have got a kid to execute the 'Israeli spy'

Последни вести

Исламската држава не престанува да шокира. На интернет било објавено нови видео на кое се гледа дете кое има околу десет години, како убива Израелец осомничен за шпионажа.

Според Daily mail, 19-годишниот Арап од источен Ерусалим, Мухамед Саид Исмаил Мусалам, кој бил убиен од детето, бил заробен минатата година во Сирија.

ISIS have got a kid to execute the 'Israeli spy'

Тој бил заробен пред три месеци, а џихадистите наведуваат дека шпионирал за Израел.

ISIS have got a kid to execute the 'Israeli spy'

Семејството на убиениот соопштило дека тој таму заминал за да им се приклучи на терористите, додека од ИСИС тоа го демантираат.

ISIS have got a kid to execute the 'Israeli spy'

Болното видео на кое се гледа како детето на возраст од 10 години го убива заложникот трае околу 13 минути. Младиот Палестинец бил застрелан неколку пати, како што се гледа на снимката.

ИСИС објавила и фотографија од убиство на тројца мажи, од кои наводно двајца бил хомосексуалци.

ubistvo4

Видеото било поставено и на Јутјуб, но по некое време отстрането поради содржината.

 

Најчитани вести