петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

ФОТО: Девојче нуди цвет на полицаец за да ја премине границата

Фотографијата со слаткото девојче коешто му нуди цвет на турскиот полицаец го обиколи светот

devojce

Последни вести

Турската полиција ја штити својата граница од напливот мигранти во екот на бегалската криза, но едно мало девојче се обидело да ги „разоружа“ и најтврдокорните срца – девојченцето на полицајците им понудило цвеќе.

Илјадници бегалци, во најголем дел од Сирија се обиделе од Турција да влезат во Грција.
Турската полиција во кордони го блокирала преминот во Едрене, така што семејствата со мали деца биле принудени да спијат во блискиот камп.

devojce1

Фотографијата со слаткото девојче коешто му нуди цвет на турскиот полицаец го обиколи светот и е една од најсподелуваните фотографии на социјалната мрежа Твитер.

Фото: Yasin Akgul 

Најчитани вести