петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Димитриев на богослужба во „Света Богородица“ во Пробиштип

emil-1

Поврзани вести

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите, Емил Димитриев, вечерва присуствуваше на Воскресна богослужба во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Пробиштип, каде заедно со верниците го дочека Велигден.

emil-4 emil-3 emil-2

Најчитани вести