понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 78

ФОТО: Директорите на БЈБ и УБК му одговорија на Спасовски – должни сме да ги спроведуваме одлуките на владата

Директорите на Бирото за јавна безбедност и на Управата за безбедност и контраразузнавање како и државниот секретар денеска преку телеграми му одговорија на техничкиот министер Оливер Спасовски дека се должни да ги почитуваат одлуките на Владата, пренесе Пресс24.мк.

oliverspasovski-mvr-luksuz-640x376

Последни вести

Директорите на Бирото за јавна безбедност и на Управата за безбедност и контраразузнавање како и државниот секретар денеска преку телеграми му одговорија на техничкиот министер Оливер Спасовски дека се должни да ги почитуваат одлуките на Владата, пренесе Пресс24.мк.

Нивната реакција следи по телеграмата на Спасовски кој им се закани на вработените во МВР дека ќе одговараат поради тоа што го спроведуваат законот на Република Македонија, а не партиските директиви на СДСМ.

slika-1

slika-2

slika-3

slika-4

slika-5

Најчитани вести