Македонија

ФОТО: Заев се гушка со Алиу, човекот што ги откриваше локациите на македонската полиција

ФОТО: Заев се гушка со Алиу, човекот што ги откриваше локациите на македонската полиција

Бесмисленостите и непромислените работи кои ги прави Зоран Заев постојано го откриваат неговото вистинско лице, пишува Пулс 24.

-Во текот на вчерашниот ден го објавивме лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев во прегратка со Бекир Алиу. Ова докажува само дека тој ги бодри и подржува терористите. Во целата таа мрачна атмосфера во Дивата населба во Куманово каде 28 часа се водеше борба, Заев со насмевка на лицето не пропушти, а да не направи селфи со луѓето кои ги исвиркаа полицајците кои со сета сила се бореа за мир во својата земја. (види ЛИНК), пишува Пулс 24.

Е, па драги Македонци, веќе денес ви пренесуваме уште еден статус од моментот додека траела борбата на нашите борбени сили со една од најопасните терористички групи на овие простори.

za113

„Сега моментално се собрани кај Голд Хипер Маркет околу 50 луѓе од специјалната еиница…“

И додека полицијата со сите сили се трудеше да ја одбрани својата земја од терористите, и додека 8 од нив ги загубија своите животи во борбата,Беким  Алиу постојано објавуваше статуси на Фејсбук откривајќи ги позициите на македонските синови кои го даваат својот живот за Македонија.

za111

za114

Наместо да се слика и прегрнува со Бекир Алиу и да се „селфа“ со луѓе кои не и посакуваат добро на Македонија, зошто Заев не отиде да му даде поддршка на детето кое објави трогателна порака на Фејсбук после загубата на својот татко во борбата во Куманово? (Неговата порака прочитајте ја на следниот ЛИНК)

Предавништвото на Заев не престанува тука

Лидерот на опозицијата Зоран Заев, во интервју за емисијата „360 степени“ која се емитуваше на Алсат телевизија, повторно издаде државна тајна и воедно кажа дека знаел за терористичката група, но не пријавил до органите на прогонот (види ЛИНК), пишува Пулс 24.