четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ФОТО: Драма во Сплит, маж се заканува дека се’ ќе дигне во воздух

splittt

Поврзани вести

Вистинска драма се одвива во моментов во Сплит. Во тек е евакуација, а полицијата преговара со мажот кој се затворил во својот стан и се заканува на самоубиство со плин.

Далмација њус неофицијално дознава дека драмата се случува во зграда на Тијардовичева улица во Сплит во стан со број 14, од каде мажот извикувал „Сите ќе ве кренам во воздух“.

split11

Пред неколку минути, како што пренесуваат тамошните медиуми, дошле и електричари кои ја исклучиле електричната енергија во целата зграда.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести