вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

ФОТО: Дрво смачка автомобил во Скопје

drvo-640x853

Последни вести

Силниот ветер откорна дрво во близина на трговскиот центар Лептокарија во Скопје.

Дрвото падна врз автомобил на паркингот, кој остана оштетен на целата предна страна.

Според денешната временска прогноза, ќе дува умерен до засилен повремено јужен ветер, кој на места ќе достигнува брзина до 80 км/час.

Фото: Ѕид на сообраќајниот срам

Најчитани вести