Македонија,Крими хроника

ФОТО: Два автобуси се судрија на Партизанска

ФОТО: Два автобуси се судрија на Партизанска

Два автобуси се судрија на булеварот Партизанска кај Соборниот храм.

До несреќата дошло кога автобус на МВР се судрил со двокатен автобус на сообраќајното градско претпријатие ЈСП. Засега нема информации за повредени во незгодата.