петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Два луксузни автомобили се судрија во Кисела Вода

koli-udreni2-630x472

Поврзани вести

Два луксузни автомобили се судрија на  булеварот „Борис Трајковски“ во скопската населба Кисела Вода.

До несреќата дошло кога автомобил од марка „бмв“ со бугарски таблички, управувано од скопјанецот З.П. се судрило со возило од марката „пасат“, со скопски таблички, управувано од Д.Ѓ., исто така од Скопје.

Двајцата возачи се здобиле со телесни повреди, по што биле пренесени во Ургентниот центар во Скопје.

ФОТО: Пресс24

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести