четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Двајца тешко повредени во сообраќајка пред Велес

До несреќата дошло при судир на автомобил и мала цистерна која превезувала млеко, во која повредени се возачот и сопатничката од автомобилот.

soob-500

Поврзани вести

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа која претпладнево се случила на влезот од Велес.

До несреќата дошло при судир на автомобил и мала цистерна која превезувала млеко, во која повредени се возачот и сопатничката од автомобилот.

Повредените се пренесени во велешката болница, а полицијата врши увид и работи на утврдување на причините за сообраќајката.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести