среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ФОТО: Двајца ученици повредени во пукање во Ново Мексико

Во пукање во училиште во Америка повредени двајца ученици.

novomeksikopukanje

Поврзани вести

Двајца ученици се борат за живот откако беа повредени во вооружен напад од страна на малолетник во  училиште во Ново Мексико.

Според информациите од американските медиуми, 12-годишно момче отворило оган во фискултурна сала во средно училиште во Розвел во Ново Мексико.

Во нападот сериозно се повредени двајца ученици, 14-годишно момче и 13-годишно девојче. Од болницата изјавиле дека и двајцата се во критична состојба.

Учителка потоа го убедила момчето да го спушти пиштолот и спречила поголема трагедија.

Младиот напаѓач успеал да во внесе оружјето во училиштето криејќи го во кутија за музички инструмент.

Полицијата го привела момчето и работи на откривање на мотивите за нападот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести