четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Две девојки и момче загинаа во страшна сообраќајка

soob-3

Поврзани вести

Две девојки и едно момче, сите на возраст од 20 години загинаа во страшната сообраќајна несреќа која рано утрово се случила во центарот на нови Сад, Србија.

Како што јавуваат српските медиуми, до несреќата дошло кога во нивниот автомобил марка „Голф“ удрило „Ауди“ кое се движело со неверојатни 160 километри на час.

Возачот на Голфот и неговите две сопатнички починале на лице место, додека возачот на Аудите кое удрило во нив, поминал со повреди.

Според неофицијалните информации, тој имал над 1,1 промили алкохол во крвта. Од силината на ударот „Голфот“ откорнал столб од семафор, а по ударот, еднате девојка испаднала од атомобилот, а другата завршила во гепек.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести