понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 29

ФОТО: Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Струмица – Радовиш

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи изутринава во 6 часот и 10 минути на магистралниот пат Струмица-Радовиш меѓу селата Владевци и Радичево две лица го загубија животот.

ФОТО: Струмица Денес

ФОТО: Струмица Денес

Поврзани вести

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи изутринава во 6 часот и 10 минути на магистралниот пат Струмица-Радовиш меѓу селата Владевци и Радичево две лица го загубија животот.

Според информациите од струмичката итна помош, двете лица загинале на самото место. Уште едно лице е потешко повредено и е префрлено на хируршкото одделение во болницата во Струмица.

ФОТО: Струмица Денес

ФОТО: Струмица Денес

Засега нема информации за други повредени.

Сообраќајката според првичните сознанија се случила при директен судир на патничко моторно возило пасат со штипски регистарски таблички и камион.

Како што јавува порталот Струмица денес по судирот возилото целосно изгорело, а камионот е превртен од спротивната страна на патот. На лице место се противпожарната единица, амбулантно возило и полициски екипи. Останатите возила се пренасочуваат кон тесниот црн пат веднаш до магистралниот.

ФОТО: Струмица Денес

ФОТО: Струмица Денес

Истражните органи треба да утврдат како дошло до несреќата.

АМСМ информира дека поради сообраќајната несреќа  сообраќајот на патот Струмица – Радовиш е во прекин во двата правца.

Најчитани вести