вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

ФОТО: Двокатен автобус за панорамско разгледување и во Охрид

panoramski_A_4851

Последни вести

Јавното претпријатие „Билјанини извори“ со промотивното возење на учениците- првачиња од ОУ „Христо Узунов“, официјално, за оваа летна сезона, го пушти во сообраќај панорамскиот двокатен автобус.

Од претпријатието известуваат дека автобусот се изнајмува за превоз на организирани групи за панорамско разгледување на Охрид и околината.

Најчитани вести