вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ФОТО: „Џиновска“ снежна прекривка на Галичник

sneg

Последни вести

Галичник во моментов изгледа како вистинска снежна бајка.

sneg1

Читател до редакцијата на Нетпрес испрати фотографии на кои може да се види дека снежната прекривка достигнува неколкуметарска височина, а патот наликува на тунел меѓу високите снежни ѕидови.

Најчитани вести