среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Џип прeгази жена на пешачки премин

pregazena-soobrakajka500

Поврзани вести

Неидентификувана жена на околу 45-годишна возраст трагично го загуби животот рано утрово околу 5 часот на новиот новосадски пат, кога на неа налетал џип додека поминувала на пешачки премин.

Возачот на џипот од засега непознати причини излетал од патот, удрил во бандера која ја скршил, по што ја удрил и жената која поминувала на пешачкиот премин. Жената починала на лице место, а возачот на џипот поминал со полесни повреди на главата.

Тој во придружба на полиција е префрлен на Ургентен центар во Нови Сад, каде му била укажана лекарска помош, а ќе му биде направен и алкотест, бидејќи полицијата се сомнева дека возел со преголема брзина под дејство на алкохол.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести