Магазин

ФОТО: Единствениот моден детал што ви е потребен ова лето

ФОТО: Единствениот моден детал што ви е потребен ова лето
Единствениот моден детал што ви е потребен ова лето

На температури над 30 степени целзиусови, модата паѓа во втор план и единственото што ни е потребно се практични модни детали и материјали во кои што ќе се чувствуваме пријатно. Доколку сакате и на овие високо температури да изгледате заводливо и шик, тогаш еве предлог за само еден моден детал што може секоја комбинација да ја направи совршена.

Сигурно веќе погодивте, единствено што ви треба оваа сезона е добра шапка.

На плажа, шапката е задолжителен моден додаток што не штити од сонце, а на секоја комбинација знае да и даде романтична нота.

Погледнете некои од славните личности со овој моден детал.

edinstveniot-moden-detal-shto-vi-e-potreben-ova-leto-2
Роузи Хантингтон Вајтли ја вклопи шапката со фустан и слободно можеме да кажеме дека и стои одлично со боб фризурата
edinstveniot-moden-detal-shto-vi-e-potreben-ova-leto-3
Џесика Алба се појави во лежерна комбинација, што ја надополни со сламена шапка. Ова е совршен изглед за дневните прошетки низ град!
edinstveniot-moden-detal-shto-vi-e-potreben-ova-leto-4
Карирана кошула+кратки пантолони+шапка= совршена комбинација. Дајана Кругер