понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 26

ФОТО: Експлозија во Њујорк, се урна шесткатница

Во експлозијата 11 лица се повредени, а некои се уште се заробени во урнатините.

explosion2-cropped2

Поврзани вести

Силна експлозија денеска го потресе Њујорк, 11 лица се повредени,

Според американските медиуми, на Менхетен се слушнала силна експлозија, а потоа се срушила и шесткатна зграда.

Firefighters spray the destroyed building with water on Wednesday morning.

Експлозијата се случила околу девет часот и триесет минути по локално време во источен Харлем, во Њујорк.

Rubble spills onto Park Ave. on Wednesday morning after a building apparently collapsed.

Во експлозијата 11лица се  повредени, а некои се уште се заробени во урнатините. Со повреди се здобиле и четири пожарникари кои работеле на гаснење на пожарот.

Smoke rises over Park Ave. after a possible building collapse in East Harlem around 116th St.

Се’  уште не се знаат причините за експлозијата, но постои сомнеж дека несреќата е предизвикана поради истекување на гас.

Buildings collapse after explosion in uptown Manhattan

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести