четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 42

ФОТО: Евакуиран Парламентот во Турција

Луѓето се евакуирани од зградата на турскиот парламент во Анкара откако се пијавиле информации дека е можен нов напад, јавува Раша Тудеј, повикувајќи се на локалните медиуми.

turski-parlament-evakuiran

Поврзани вести

Луѓето се евакуирани од зградата на турскиот парламент во Анкара откако се пијавиле информации дека е можен нов напад, јавува Раша Тудеј, повикувајќи се на локалните медиуми.

Здрадата на Парламентот момeнтално е под клуч, а пристапот до неа е блокиран.

Бевме информирани дека ќе има напад… Парламентот е евакуиран, напиша Зија Пир од Прокурдската народна демократска партија на Твитер.

Најчитани вести